Omschrijving
Herkomst
Deze Zomeraster groeit oorspronkelijk in China en Japan.
Kenmerken
Deze éénjarige Asters bloeien de hele zomer en geven veel kleur aan de tuin. Ze worden ook wel Zomerasters genoemd en zijn, in tegenstelling tot herfstasters, niet winterhard. Door steeds de uitgebloeide bloemen weg te halen bloeien ze langer en rijker door. Geef deze mooie, bloeiende plant een plaats in de zon in vochthoudende en voedselrijke grond, die goed afwatert. De selectie 'Koningin der Hallen' heeft gevulde bloemen in verschillende kleuren. De hoogte wordt 60 cm.
Ook leuk voor in een vaas.
Verzorging
Deze Zomeraster kun je vanaf half maart binnenshuis zaaien of in een verwarmde kas, bij een temperatuur van 21 graden Celsius. Het duurt dan 2-3 weken voordat de eerste bladeren boven de grond komen. Daarna kunnen ze koeler worden opgekweekt. Vanaf begin mei is het ook mogelijk om buiten op zaaibed te zaaien, als er geen nachtvorst meer is. Na half mei kunnen de jonge planten worden uitgeplant op de plaats van bestemming. Zet ze ieder jaar op een andere plaats, want deze planten zijn gevoelig voor bodemziektes. Deze Zomerasters zijn geschikt om in de border te zetten, in plantenbakken of in de pluktuin.
Extra informatie
Iedere plant groeit en bloeit op zijn eigen manier en zal per seizoen en per plant verschillen.
De getoonde plant kan afwijken qua vorm en maat van de aankoop in de winkel of webshop.
Specificaties
| Bladkleur | Groen |
| Plantafstand (cm) | 20 |
| Plantsoort | Eenjarig |
| Standplaats | Zon, Halfschaduw |
| Aantal (per m²) | >15 |
| Bloeiperiode | Augustus, Juli, September |
| Plantdiepte (cm) | 0,1 |
| Merk | Intratuin |
| Plantennaam | Zomeraster |
| Bloeikleur volgens kweker | Paars, roze en wit |
| Bloeiend | Wel bloeiend |
| Geschikt voor | Buiten |
| Groenblijvend | Niet groenblijvend |
| Giftig | Wel giftig voor mens en dier |
| Water geven | Regelmatig |
| Water geven uitleg | Bij het zaaien: Zorg dat de grond bij het zaaien vochtig is. Als plant: Bloeiende planten hebben regelmatig water nodig aangepast aan hun groeiperiode en het weer. Geef water zodra de bovenste laag van de grond licht droog aanvoelt. Geef liever één tot twee keer per week ruim water dan dagelijks een beetje, zodat het diep kan doordringen. Tijdens warme, droge periodes of bij pas geplante kuipplanten kan vaker water geven nodig zijn. Giet bij de basis van de plant en zorg dat overtollig water goed kan weglopen, vooral bij potplanten, om wortelrot te voorkomen. |
| Consumptie | Niet eetbaar |
| beschikbaarheid | Jaarrond |
| Oogsttijd | Juni, Juli, Augustus, September |
| Vorstbestendig | Niet vorstbestendig |
| Bloeikleur | Meerdere kleuren |
| Bloeiwijze | Enkele bloem |
| Geur | Zonder geur |
| Bestuiving | Insecten |
| Planttijd | maart-april-mei |
| Latijnse plantennaam | Callisthephus chinensis |
| Maximale groeihoogte (cm) | 60 |
| Bloeiperiode | Herfst, Zomer |
| Snoeitips | Als je de uitgebloeide bloemen weghaalt, stimuleer je de vorming van nieuwe bloemen. De hele zomer lang |
| Tips bij het planten | Zet de Asters ieder jaar op een andere plek in je tuin. |
| Voeding | Intratuin voeding balkon, terras en mediteraan |
| Grondsoort | Intratuin bio zaai- en stekgrond turfvrij |
| Breedte (cm) | 0,05 |
| Afmetingen (cm) | 10,5 x 0,05 x 15,24 |
| Hoogte (cm) | 15,24 |
| Lengte (cm) | 10,5 |
| Gewicht (kg) | 0,001 |
| EAN | 8717263350071 |
| verzorgingsgemak | makkelijk |
| Verpakkingslengte (cm) | 10,5 |
| Verpakkingsbreedte (cm) | 0,05 |
| Verpakkingshoogte (cm) | 15,24 |
| Verpakkingsgewicht (kg) | 0,001 |
| bewatering indien de grond | Licht vochtig |
| Herkomst | Azië |
| voedingsperiode | augustus, juli, juni, mei, september |
| Jaargetijde | Januari-oktober |
| Type | bloemenzaad |
Reviews
Dit product heeft nog geen reviews.
Schrijf een review





